Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

Yüzüncü Yıl Logosu Atatürk
Telefon Görüşü

TELEFON GÖRÜŞÜ

Ceza İnfaz Kurumlarının Yönetimi ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Yönetmelik'in 74. Maddesinin 1. Fıkrasına göre kapalı kurumlarda bulunan hükümlüler, belgelendirmeleri koşuluyla eşi, dördüncü dereceye kadar kan ve kayın hısımları ve vasisi ile telefon görüşmesi yapabilir.

 

 

YENİ TELEFON NUMARASI GÖNDERMEK İSTEYEN HÜKÜMLÜ VE TUTUKLU YAKINLARI

  1. Bayi onaylı ( ıslak imza ve kaşeli olmak sureti ile ) üzerinde T.C. Kimlik numarası bulunan hattın abonelik sözleşmesi ya da son 2 ay içerisinde alınmış 1  adet hattın telefon faturası ( ıslak imza ve kaşeli olmak sureti ile )
  2. Hat sahibine ait 1 adet kimlik fotokopisi 
  3. Son 6 ay içerisinde çekilmiş 1 adet biometrik fotoğraf 

NOT: Bu evraklar kurumumuza kargo, APS, normal mektup yolu veya ziyarete gelindiğinde elden teslim edebilirsiniz.

Telefonla Görüşme Esasları

  1. Hükümlü/tutuklunun yakınının sesli veya görüntülü görüşme yapabilmesi için yukarıda belirtilen belgeleri kurumumuza göndermesi gerekmektedir. Gönderilecek belgelerde kurumumuzdaki yakınıyla akrabalık bağının tespit edilebilmesi gerekmektedir. Akrabalık bağının tespit edilememesi halinde belgeler işleme alınmayacaktır.
  2. Hükümlü/tutuklulara bir yakını için sadece bir mobil hat numarası kaydedilecektir. Hükümlü/tutuklunun bir yakınına ait ikinci bir mobil hat numarasını sistem kabul etmeyecektir.
  3. Hükümlü/tutukluların telefonla görüşme gün ve saati bulunmamakta olup koğuş içinde bulunan kabinlerde görüşme yapan hükümlü/tutuklular kendi belirledikleri zamanlarda telefon görüşmesi yapmaktadır. 
  4. Görüntülü görüşme yapılabilmesi için hükümlü/tutuklu yakınının cep telefonunun uygulama mağazasından Türk Telekom A.Ş. tarafından geliştirilen e-Görüş uygulamasını indirmesi ve uygulamayı açarak aktivasyon yapması gerekmektedir.
Adres

İlhanlı Mahallesi Hacı Sabancı Bulvarı No:25 Merkez NİĞDE

Telefon

0 388 232 33 79

0 388 232 33 78

E-Posta

nigde.etcikisaretadalet.gov.tr