Erişilebilirlik Menüsü

Ekran Okuyucu

Seçili Alan Okuyucu

Bağlantı Vurgula İkonu

Bağlantı Vurgula

Metni Büyüt İkonu

Büyük Metin

Metni Sola Hizala

İmleç

Okuma Kılavuzu

Okuma Maskesi

Disleksi Dostu

Kontrast

Solgunlaştırma

Düşük Doygunluk

Yüksek Doygunluk

  Eğitim Faaliyetleri

  EĞİTİM FAALİYETLERİ

   

  * Okuma_Yazma bilmeyenler için,”Yetişkinler Eğitimi I.Kademe ve II.Kademe Okuma-Yazma Kursları” açılmaktadır.

   

  * Yetişkinler Eğitimi II.Kademe Belgesi alan hükümlü ve tutuklular ile İlkokul Mezunu olan hükümlü ve tutuklular Açık İlköğretim Okuluna yönlendirilmektedirler.

   

  * Açık İlköğretim Okulu ve Açık Öğretim Lisesi için gerekli rehberlik çalışmaları yapılarak hükümlü ve tutukluların öğrenimlerine devam etmeleri sağlanmakta,ayrıca kurs programları ve etüt çalışmaları yapılmaktadır.

   

  * Açık İlköğretim Okulunu bitirenler Açık Öğretim Lisesine, Açık öğretim Lisesini bitiren ve lise mezunu hükümlü ve tutukluların ÖSS’ye katılmaları ve Açık Öğretim Fakültesine yönelmeleri için teşvik edilmektedirler.

  * Bununla birlikte Açık İlköğretim Okulu,Açık Öğretim Lisesi,Açık Öğretim Fakültesi ve ÖSS öğrencileri için Türkçe, Matematik, İngilizce, Fen Bilgisi, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Hazırlık kursları dönem dönem açılmakta ve açılmaya devam edilmektedir 

   

  MESLEK EDİNDİRİCİ VE BECERİ KAZANDIRICI KURSLAR

   

  * Bu amaca hizmetle Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) ile yapılan iş birliği kapsamında “Doğalgaz Bağlama ve Sıhhi Tesisatçılık” ve “Bilgisayar Sınıfı” kurulmuş, Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP)  kapsamında ise “Konfeksiyon Makineleri ve Makineci Yetiştirme Atölyesi ” kurulmuş ve bu atölyelerde hükümlü ve tutuklular uzman öğretmenler tarafından periyodik olarak eğitime tabi tutularak meslek sahibi yapılmaktadır.

   

  * Ayrıca, İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Niğde Üniversitesi, İl Kültür Müdürlüğü,  Tarım İl Müdürlüğü, İl Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü, Esnaf Odaları gibi resmi ve özel kuruluşlarla yapılan iş birliği çerçevesinde Berberlik kursu, Overlok kursu, Takı Tasarımı Kursu,  Meyve ve Sebze Yetiştiriciliği kursu,Arıcılık Kursu, Ahşap Boyama ve Eskitme kursu,Resim Kursu gibi mesleki ve beceri kazandırıcı çeşitli kurslar açılmıştır. Kurs sonunda belge almaya hak kazanan hükümlü ve tutukluların belgeleri iş birliği yapılan kurumca düzenlenerek verilmektedir.

   

  * Kurumumuzda bulunan atölyelerde çalışarak el becerilerini geliştirip,hem iyi vakit geçirmek hem  de maddi - manevi destek olması açısından isteyen hükümlü ve tutuklular bir program dahilinde el işi atölyelerine  çıkarılarak el işi ürünleri üretmektedirler. Ayrıca dönem dönem el becerilerini geliştirici kurslar açılmaktadır.  

  Adres

  İlhanlı Mahallesi Hacı Sabancı Bulvarı No:25 Merkez NİĞDE

  Telefon

  0 388 232 33 79

  0 388 232 33 78

  E-Posta

  nigde.etcikisaretadalet.gov.tr